מדחסים בורגיים

מדחס הוא בעצם סוג של משאבה אשר שואבת גז, וכשמה כן היא- דוחסת אותו. תכליתו של המדחס היא להגביר את הלחץ של גזים שונים על ידי צמצום והקטנת הנפח שלהם. מדחסים משמשים לצרכים שונים, רפואיים, ביתיים ותעשייתיים. קניית מדחס אוויר היא אינה אירוע נפוץ או יומיומי. מדובר בקנייה חשובה ובעלות יחסית גבוהה בדרך כלל, ולכן רצוי לבדוק את הבדיקות הרלבנטיות ולפנות אל חברה מנוסה ובעלת מוניטין אשר מתמחה בייצור מדחסים- הנקראים גם קומפרסורים.

 

איך זה בעצם עובד? ראשית יש לציין כי בשעת פעולת המדחס נוצר לחץ גבוה הגורם להתחממותו. יש צורך לצנן את המדחס שכן אחרת הוא ייפגם. לכן בערך כשליש מנפחם של המדחסים מכיל שמן המסכך ומצנן את גוף המדחס והמנוע שלו. במדחסים המיועדים לקירור ביתי, הגז נע במערכת צינורות במעגל סגור. מהמדחס- הגז יוצא בדחיסה בטמפרטורה גבוהה (מעל 120 מעלות), עובר במאייד אשר בו הטמפרטורה יורדת (בערך ל 50 מעלות)ומוחזרת למדחס ע"י יניקה בצינורות. התוצאה היא שהגז מתקרר ומשם הוא מוחזר אל המאייד.

 

לסוגים המדחסים השונים יש כמובן שימושים שונים ומגוונים, ולכן הצעד הראשון בטרם קניית מדחס הוא ייחוד ותיחום הייעוד שלו- אילו משימות ואיזה מטרות בא המדחס המיועד להגשים? למדחסים יש נפחים שונים ומגוונים. ישנם מדחסים תעשייתיים ולעומתם מדחסים המיועדים לשימוש פרטי של אדם. לכן, השאלות שאמור לשאול איש המקצוע הן בראש ובראשונה לאיזה שימוש מיועד המדחס ולאיזה היקף פעילות- פרטית או תעשייתית?

 

כך למשל, מדחס בוכנתי- מיועד לשימוש תעשייתי. מדחסים בוכנתיים אינם מיועדים לתרופות או לתעשיות מזון. לעומת זאת, מדחס יבש אינו מכיל שימון אשר דווקא מיועד לגופים כמו מעבדות, מרפאות שיניים, תעשיות מזון ועוד. במדחס זה- השמן לא עובר לקו האוויר ולא למיכל, וכך האוויר נותר יבש. מדחסים בורגיים הם מדחסים אשר מטפלים בכמויות אוויר גדולות. מדובר במדחסים קטנים באופן יחסי לאספקת האוויר שלהם, ואלו מיועדים לצרכי תעשייה. הם בעלי צג אלקטרוני ואף בקר המציין את שעות עבודת המדחס ואת האלמנטים שצריכים להחליף בעת הטיפול.

בין לקוחותינו: