משאבות חום

משאבות חום הינן סוג התקן אשר מוציא החוצה חום ממאגר חום מסוים ומעביר אותו לאחר.

התהליך אינו מורכב : כאשר דוחסים גז הוא מתחמם, לעומת זאת- כאשר מניחים לו להתפשט הוא מתקרר. פעולתה של משאבת חום בעצם דוחסת את הגז כך שהטמפרטורה שלו נהיית גבוהה יותר מטמפרטורת הסביבה החיצונית. כעת בהיותו דחוס- ולכן חם, יש תהליך של קירור של הגז על ידי החלפת חום עם הסביבה. לאחר מכן מאפשרים לגז להתפשט, וכך הטמפרטורה של הגז יורדת מתחת לזו שהייתה לו בטרם התחלת התהליך.

 

משאבת חום היא המרכיב המרכזי וההכרחי ביותר במנגנון של מכשירים ביתיים רבים כגון מקרר ומזגן ואף מכשירים תעשייתים יותר כמו מצנני מים, חדרי קירור ומכונות לייצור קרח. מלבד משאבות חום, במכשירים אלו ניתן למצוא רכיבים אשר מהווים הם אמצעי עזר לפיזור האוויר הקר, לפיזור החום ולבידוד. שימוש במשאבות חום משמעותו שימוש בפחות אנרגיה. זאת בשל העובדה שגם בתנאים של טמפרטורה חיצונית נמוכה באופן יחסי, אנרגיית חום המופצת מהשמש עדיין תיקלט באדמה, באוויר ובמים. שימוש במשאבות חום מאפשר ניצול מקסימאלי של מקורות אנרגיה מתחדשים אשר מצויים בסביבת ביתנו ובסיועם בחימום הבית כולו.

 

תנורים שלצורך הפעלתם עושים שימוש בשריפת גז או נפט צורכים אנרגיה רבה ולא מטיבים עם איכות בסביבה. לעומת זאת, שימוש בטכנולוגייה של משאבות חום מאפשר חסכון רב בצריכת האנרגיה ומביא להפחתת הרעלים שנפלטים בצורה ניכרת. בנוסף, פעולה של משאבות חום אף יכולה להעלות את הטמפרטורה של מקור חום כלשהו עד לרמה המבוקשת. כך, משאבות חום מסוגלות לייעל בצורה משמעותית את ניצול האנרגיה הסולארית מהשמש ולהגביר את ערכן הסביבתי של מערכות חימום מכל הסוגים – גם מערכות חימום שכן עושות שימוש בנפט, גז או חשמל.

 

פיתוח משאבות חום כמו גם השימוש ההולך וגובר בהן, הינם בעלי השפעה מכרעת ומהותית על אורח החיים ורמת החיים, במיוחד בארצות בעלות אקלים חם. בכל התחום הקשור בהכנת מזון ואחסונו, נוחות אקלימית בבניינים או חללים סגורים כמו בכלי תחבורה- תחומים אלה ורבים אחרים השתנו בזכות השימוש במשאבות חום.לשימוש במשאבות חום יש יתרונות רבים: היתרון החשוב ביותר של משאבות חום טמון בכך שהן ידידותיות לסביבה. הן צורכות הרבה פחות חשמל וניתן להבחין בכך בנקל על ידי עיון בחשבונות החשמל החודשיים. בנוסף – מדובר בפעולת חימום שאינה פוגעת בבריאותו של האדם והיא זולה, יעילה ולכן חסכונית. ניתן לחמם בריכות שחייה באמצעות משאבות חום ואף קיימת אפשרות להשתמש בטכנולוגיה של משאבות חום לצורך קירור חללים ולא רק חימום.

בין לקוחותינו: