מזגן היא מערכת אשר באה להפחית את הטמפרטורה והלחות בחלל למצב בו שוררים תנאי מחייה שנוחים לאדם. מערכת המיזוג כוללת רכיבים מגוונים ורבים: מפוחים, מדחסים, מערכות בקרה וחשמל, סוללות קירור, ציוד קירור וכו'. מערכת מיזוג האוויר, למרות התפיסה השלטת והמוטעית לפיה מדובר ביחידה פשוטה שניתן להפעילה או לכבותה רק לשם בקר על הטמפרטורה, היא למעשה הרבה יותר מורכבת מכך. היא מאפשרת לא רק שליטה בטמפרטורת האוויר בבית, במשרד או ברכב, אלא היא בעלת השפעה ניכרת על האוויר שאנו שואפים לריאותינו וגם הלחות או היובש בחלל כולו. לכן, למערכות מיזוג אויר יש השפעה ישירה על בריאות האדם.

קיימים סוגים רבים של יחידות מיזוג אוויר אשר מותאמות למטרות שונות וגם לתקציבים שונים. אחת מהן היא מערכת מיזוג תעשייתי למבנים מסחריים ותעשייתיים אשר זקוקים לקירור: משרדים, מחסנים, מפעלים, ועוד. מערכת מיזוג תעשייתי הוא מערכת עם שליטה מלא על גובה הטמפ' הרצויה וגם טיהור וסינון אוויר, תוך הקפדה על עמידה בתקן הנדרש ושילוב עקרונות סביבתיים ואקולוגיים.

בעידן התעשייתי, מפעלים ומעבדות רבות עוסקים בעבודות שונות המחייבות הקפדה על משנה זהירות וסביבת עבודה נאותה, ולכן התקנת מערכת מיזוג תעשייתי במקומות אלה היא הכרחית וחשובה היום יותר מתמיד .מערכות המיזוג התעשייתיות מיוצרות בשילוב טכנולוגיות מתקדמות, ואשר שומרות הן על הסביבה והן על בריאותם התקינה של העובדים. המערכות המתקדמות הללו עושות שימוש בטכנולוגיות המסייעות לטיהור סביבת העבודה מחומרים רעילים, ועל ידי כך מקנות סביבת עבודה אופיטמלית לעובדים.

מערכת מיזוג תעשייתי זו ממלאה כמה פונקציות הכרחיות בעת ובעונה אחת, ולכן יש להקפיד על בדיקה מקיפה לתקינות המערכת אחת לשישה חודשים. הבדיקה כוללת מספר קריטריונים חשובים כמו בקרת מסנני האוויר והחלפתם בעת הצורך, בחינת תקינות המנוע של מערכת המיזוג התעשייתי, תקינות רכיבים חשמליים במערכת, בדיקת זרימת האוויר מהמערכת ועוד. הקפדה על בדיקות אלה תסייע למנוע סיכונים, ולכן יש חשיבות גבוהה למידת הכשרתו של איש המקצוע שנבחר לבדיקת תקינות ויעילות המערכת.

בין לקוחותינו: